Założycielami szkoły są Beata i Maciej Zygmańscy – rodzice czwórki dzieci, od lat związani z edukacją.

beata-zygmanska-kuznia-talentow

Beata jest nauczycielem dyplomowanym z osiemnastoletnim doświadczeniem, ukończyła studia magisterskie w zakresie pedagogiki oraz studia filozoficzno- teologiczne.

Na swym koncie ma też studia podyplomowe: Nauczanie Początkowe, Wychowanie Przedszkolne, Nowoczesne i Alternatywne Koncepcje Psychopedagogiczne, Zarządzanie Oświatą. Brała udział w wielu kursach specjalistycznych, których efektem było wprowadzanie nowatorskich metod nauczania nastawionych na rozwój kreatywności i samodzielności dzieci. Jest trenerem Odysei Umysłu, Liderem Dobrych Praktyk. Prowadziła własną firmę – placówkę, w której dzieci spędzały czas popołudniami, korzystając z różnorodnych zajęć.

Wieloletnia praca z dziećmi była inspiracją do tego, aby stworzyć szkołę niebanalną, wyzwalającą twórczość i kreatywność, otwierającą przed dzieckiem drzwi do wszechstronnego rozwoju oraz sukcesu.

maciej-zygmanski-kuznia-talentow

Maciej w 1999 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych na Wydziale Historycznym UAM, karierę zawodową rozpoczynał jako nauczyciel historii i informatyki, następnie pracując w Wydawnictwie Arka i Nowa Era kierował Instytutem Kształcenia Nauczycieli wspierając z ramienia wydawnictwa reformę edukacji w Polsce. Od 2004 roku zarządzał w Poznaniu sprzedażą w firmach ubezpieczeniowych Pramerica i Prudential.

Doświadczenia jakie zgromadziliśmy przez lata w oświacie, biznesie, ale też budując swoją niemałą rodzinę, zrodziły marzenia o własnej placówce oświatowej, która byłaby odpowiedzią na potrzeby dzieci w czasach, w których wiedza jaką zdobywa student pierwszego roku – na trzecim roku bywa już nieaktualna.

Poznaj kadrę Kuźni Talentów:

_MG_2655

Agnieszka Sroka – Stürmer – nauczyciel przyrody, biologii i geografii, trener Odysei Umysłu.
Absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu o specjalności ochrona środowiska i Studium Podyplomowego z Przyrody dla Nauczycieli na UAM. Trener Odysei Umysłu, uważa, że kreatywność można rozbudzić w każdym dziecku.

Jej pasją jest taniec flamenco i samba brazylijska. Przyszywa, zszywa, haftuje, patchworkuje ciągle tworząc co sprawia jej ogromną radość, a przy tym stara się zarazić dzieciaki swoją pasją.

Justyna Dolatowska-Wolny

Justyna Dolatowska-Wolny – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Jej największą pasją jest bycie mamą. Od 10 lat prowadzi zajęcia przygotowujące maluchy do pójścia do przedszkola, a także warsztaty dla rodziców. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Poznaniu gdzie prowadzi spotkania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które mają na celu przybliżenie sztuki przez duże „S” w niecodzienny, aktywizujący sposób.

Razem z Mężem i przyjaciółmi założyła stowarzyszenie, które promuje grodzisko wczesnośredniowieczne oraz walory przyrodnicze okolicy w której mieszka. Wspólnie oprowadza wycieczki, przygotowuje ogniska i opowiada o tym jak to dawniej bywało. Uwielbia czytać książki, oglądać filmy i chodzić po górach. Lubi też gotować i eksperymentować w kuchni, ale robi to rzadko -ponieważ zmywanie naczyń – to już inna bajka…

nor

Przemysław Budziński – nauczyciel matematyki i fizyki.

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Astronomia.  Z zamiłowaniem prowadzi kursy astronomiczne. Do jego szczególnych zainteresowań należy astrofizyka czarnych dziur i współczesna kosmologia.

W wolnym czasie lubi grać w szachy.

Kasia

Katarzyna Kaleta-Romańska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Kasia jest absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w zakresie edukacji elementarnej z terapią jak również wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Uzyskała również dyplom dwuletniego studium choreograficznego przy Ministerstwie Kultury – Narodowym Centrum Kultury ze specjalnością taniec ludowy. Swoje pasje artystyczne miała okazję realizować prowadząc zajęcia taneczno – artystyczne w różnych placówkach. Przez wiele lat była instruktorem tańca w dziecięcym zespole folklorystycznym w Poznaniu.

W pracy z dziećmi kieruje się słowami Celestyn Freinet : „ Dziecko chce i potrafi się samodzielnie uczyć, jeżeli tylko stworzy mu się warunki sprzyjające rozwojowi.” Kasia dociera do wszystkich małych serc i umysłów poprzez różne rodzaje sztuki, rozwijając w nich tym samych naturalną wrażliwość.

Zdjecia rozne 447 — kopia

Maria Nadolna – nauczyciel języka polskiego.
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na UAM w Poznaniu. Ukończyła też seminarium filmowe oraz seminarium z historii sztuki. Jest też absolwentką Studium filozoficznego św. Tomasza z Akwinu (filia KUL) oraz Instytutu Duchowości Carmelitanum w Poznaniu. Artykuły, recenzje, wiersze publikowała m.in. w „Zeszytach Karmelitańskich”, „Polonistyce”, „Odrze”.

Wraz z przyjaciółmi założyła w 2015 roku nauczycielski teatr amatorski „Scena N”. Uwielbia wędrówki po szlakach tatrzańskich, lubi też jeździć na rowerze. Jest zapalonym kibicem sportowym ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, lekkoatletyki, żużla. Bliscy żartują, że minęła się z powołaniem i powinna być komentatorem sportowym.

Justyna-Olszewska

Justyna Olszewska – nauczyciel WF.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunkach sport i wychowanie fizyczne. Sportem pasjonuje się od najmłodszych lat. Trenowała pływanie, taniec, ale jednak siatkówka okazała się jej największą pasją. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie.

Uwielbia kontakt z dziećmi i nie wyobraża sobie pracować bez nich.

2017-09-07 23.00.53

Joanna Meyer-Hejman – nauczyciel języka angielskiego.
Absolwentka Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych w Gdańsku, specjalność: nauczanie języka angielskiego. Ukończyła również studia na Wydziale Zarządzania w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku turystyka. Nauczycielka angielskiego od 18 lat, jej specjalnością jest również angielski biznesowy i prawniczy. Jest egzaminatorem LCCI oraz TOLES.

Prywatnie spędza czas z córką Oliwką i mężem. Uwielbia wysiłek fizyczny, a jej pasją są psy, w szczególności teriery typu bull.

Aga Kucharska

Agnieszka Kucharska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego.

aleksandra-dziewialtowska

Aleksandra Dziewiałtowska-Gintowt – doradca zawodowy.
Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Uzyskała również dyplom podyplomowego studium – psychologiczne doradztwo zawodowe i personalne. Posiada kilkuletnie doświadczenie pracy z dziećmi w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum oraz ich rodzicami. Zachwycona skutecznością metody wychowawczej Pozytywna Dyscyplina stosuje i popularyzuje ją codziennie. Ponadto jako wykładowca akademicki na kierunku Doradztwo Zawodowe z Elementami Coachingu na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu uczy studentów jak być skutecznym i dobrym doradcą zawodowym pracującym z dziećmi i młodzieżą.

Prywatnie spędza czas z Rodziną, bawi się z synami, śpiewa w klimatach gospel, czyta książki o mądrym wychowywaniu dzieci i rozmawia, rozmawia, rozmawia…

Beata

Beata Zygmańska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Połączenie dwóch żywiołów: spokoju i refleksyjności z ciągłym ruchem i zaangażowaniem. Wierna temu rozdwojeniu uwielbia w fotelu, przy czerwonej herbacie rozwiązywać największe zagadki literackich detektywów i jest w tym niezła… Z drugiej strony ciągle gotowa, by zatrzymując się na najcichszych campingach Europy – zwiedzać ją od fiordów, po wybrzeża Afryki.

Uważa, że ma bardzo artystyczną duszę, tylko brak jej artystycznych talentów – dlatego zaraża innych swoimi pomysłami, a że najczęściej ma „pod ręką” dzieci – to one realizują jej zwariowane pomysły. Od dziecka śpiewa: w zespołach, chórach, scholach… Nie uważa, że śpiewa pięknie, ale nie może bez tego żyć, dlatego własnym dzieciom również pozwala na realizację nawet najdziwniejszych pasji.

FB_IMG_1543845977899

Anna Buchwald– nauczyciel historii i języka angielskiego kompetencyjnego w klasach 1-3.
Jestem absolwentką Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku historia, specjalność nauczycielska. Na tej samej uczelni ukończyłam także studia licencjackie na kierunku socjoekonomika. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku nauczanie jęz. angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Zawodowo interesuję się folklorem, historią kobiet oraz czasami dwudziestolecia międzywojennego, natomiast prywatnie uwielbiam i uprawiam różne dyscypliny sportowe, a moją wielką pasją są podróże „na własną rękę”.

maciej

Maciej Jopek – nauczyciel informatyki.
Jestem nauczycielem z kilkuletnim doświadczeniem, ukończyłem studia magisterskie Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku fizyka z informatyką z przygotowaniem pedagogicznym. Praca w szkole jest moją pasją.

W wolnych chwilach tworzę strony internetowe i gry komputerowe z synem. Czynnie uprawiam sport, jeżdżę rowerem, chodzę po górach z Rodziną .

Nie boję się ryzyka, chętnie podejmuję nowe wyzwania, jednym z najważniejszych jest dla mnie praca z dziećmi.
Wierzę w ciężką pracę, która jest podstawą sukcesu.

Agnieszka Duszyńska – nauczyciel religii.
Absolwentka studiów Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe. Obecnie uczęszcza na Studia Podyplomowe Katechetyczno-Teologiczne Wydziału Teologicznego UAM.

P_20181110_210730

Małgorzata Zięcik – psycholog szkolny

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych UAM w zakresie psychologii wychowawczej. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie promocji zdrowia i edukacji oraz Kurs Doradców Życia Rodzinnego i Małżeńskiego na Wydziale Teologicznym UAM. Jest trenerem ogólnopolskiego programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami,  w której kieruje się zasadą „Kochać i wymagać”.

Prywatnie spędza czas z rodziną, w wolnych chwilach słucha poezji śpiewanej, czyta książki i odpoczywa w ciszy na łonie natury.

zdj Mikołaj

Mikołaj Basiński – nauczyciel wychowania fizycznego.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku wychowanie fizyczne o specjalności gimnastyka korekcyjno-kompesancyjna. Instruktor sportu tenis oraz szermierka. Jest również ratownikiem wodnym MSW oraz ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ze sportem związany od najmłodszych lat. Kilkunastokrotny medalista Mistrzostw Polski w szermierce w różnych kategoriach wiekowych oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy do lat 17. Uwielbia pracę z dziećmi. Chce zarażać najmłodszych do całożyciowej aktywności fizycznej, bo wie ile korzyści i radości może sprawiać uprawianie sportu oraz sama aktywność fizyczna.

Zdjęcie_MaciejM

Maciej Młodziejewski – nauczyciel chemii

Kreatywność to jego specjalność. Ukończył studia magisterskie z chemii w Poznaniu. Od kilku lat współpracuje z uczniami, którzy chcą lepiej zrozumieć fascynującą naturę chemii. Uwielbia pomagać ludziom, motywować ich do działania i samorealizacji.

Nie boi się wyzwań i uważa, że najlepszym przewidywaniem przyszłości jest tworzenie jej.

Pasjonuje się chemią organiczną, sportami walki i psychologią.

W wolnym czasie uwielbia zabierać swoją dziewczynę na romantyczne randki.

 

Roch Burandt – nauczyciel języka polskiego

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, filolog polski, językoznawca, edytor – ma szczególną zdolność do wyłapywania błędów językowych w rozmaitych tekstach.

Niestrudzenie stara się przekonać uczniów, że język polski – choć niełatwy – może być piękny, a czasem nawet zabawny.

Prywatnie mąż i młody tata. Wierny kibic skoków narciarskich i pasjonat poznańskiej komunikacji miejskiej.